Skip to content Skip to footer

Çalışan nüfusun şehirlere kaymasıyla birlikte modern insanın ihtiyaçları, tüketim alışkanlıkları ve beklentileri değişmeye başladı. Bu değişime ayak uydurmak isteyen içerik üreticileri teknolojinin de gelişimiyle medya kültüründe yeni çağın başlangıcı sayılacak yapımlara imza atmaya başladılar. “İzleyici” tanımı, üretilen içeriğin kalitesi üzerinden daha rekabetçi bir pazar yarattı. Teknolojik alt yapının da gelişmesiyle bundan sadece 20-30 yıl önce istenildiği gibi üretilemeyen içerikler de üretilmeye başlandı. Böylelikle izleyici, istediği “entertainment” kalitesine istediği zaman istediği yerde ulaşabilir oldu. Bugün hepimiz bir çerçevenin önünde bir içerik tüketiyoruz. Bu çerçeve, sinema perdesi, TV ekranı, bilgisayar monitörü ya da telefon olabiliyor. Böylesine geniş bir platform evreninde yaratılacak içeriklerin de sınırı yok. Dünyada yapılan yatırımların en büyük payı sinema, dizi ve dijital platform içeriklerine ayrılırken bu her gün daha fazla ivmeyle yükselen pazara yatırım yapmak bizim için de kaçınılmazdı. Özellikle son zamanlarda Netflix, Prime Video, Disney+, Exxen, BluTV gibi OTT (Kablo aboneliği ya da uydu alıcısı gerektirmeyen) dijital dünyaların da istikrarlı yükselişi ile Otto Holding, bu sektördeki yatırımlarını Otto Entertainment ile değerlendirecek.

Böcek Films

Teknolojiden medyaya farklı alanlarda geleceğin iş modellerine yatırımları hedefleyen Otto Holding, film ve prodüksiyon alanındaki ilk yatırımını Türkiye’nin önde gelen yapım şirketlerinden Böcek Yapım’la gerçekleştirdi. Otto Holding, 1998 yılından bu yana çoğu gişe rekortmeni önemli yapımlarda imzası bulunan Böcek Yapım’ın yüzde 51 hissesini alarak hakim hissedar oldu.

Yeşilçam Yıldızları OTTO Holding’in
Çatısı Altında Toplanıyor

OTTO Entertainment şimdi de beyaz perdenin unutulmaz klasiklerinin yayın haklarını alarak yoluna devam ediyor. Yeşilçam klasiklerinden oluşan 378 adet filmden oluşan kütüphanede Türkan Şoray, Ayhan Işık, Yılmaz Güney, Ediz Hun, Cüneyt Arkın, Kadir İnanır, Tarık Akan ve Hülya Koçyiğit gibi Türk Sineması’nın altın isimleri de yer alıyor.